اقدامات موثری در درمان و تشخیص سرطان‌ها انجام شده است

به گزارش گروه سلامت نذیر کرمان، یونس پناهی در هفدهمین کنگره بین‌المللی سرطان سینه که در بیمارستان شهدای تجریش برگزار شد، گفت: از مهم‌ترین ارکان مدنظر حوزه پژوهش باید اصلاح نگرش‌ها در جهت پیشبرد تحقیقات با نگرش پیش‌بینانه باشد. وی با بیان تهدیدات امروزه نظام سلامت کشور و ضرورت انجام تحقیقات هدفمند تاکید کرد: باید […]

به گزارش گروه سلامت نذیر کرمان، یونس پناهی در هفدهمین کنگره بین‌المللی سرطان سینه که در بیمارستان شهدای تجریش برگزار شد، گفت: از مهم‌ترین ارکان مدنظر حوزه پژوهش باید اصلاح نگرش‌ها در جهت پیشبرد تحقیقات با نگرش پیش‌بینانه باشد.

وی با بیان تهدیدات امروزه نظام سلامت کشور و ضرورت انجام تحقیقات هدفمند تاکید کرد: باید نیاز‌های آتی جامعه را از طریق آینده‌پژوهی و آینده‌نگاری ترسیم کنیم.

 پناهی بیان کرد: در درمان و تشخیص سرطان‌ها و مهندسی بافت اقدامات بسیار خوبی انجام شده است که باید آنها را با جدیت دنبال نماییم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ضمن تأکید بر اهمیت تولید علم افزود: علم و دستاورد‌های علمی بایستی بالغ شوند؛ یع علم است که باید در راستای افزایش شتاب تولید علم همگی تلاش کنیم.

معاون تحقیقات و فناوری ضمن اشاره به جایگاه دسترسی به نتایج پژوهش گفت: از جمله اقدامات ما ترجمان دانش است که با استفاده از آن می‌توان نتایج به‌دست‌آمده از تحقیقات را به زبان ساده و قابل‌درک ارائه داد.

پناهی با اشاره به جایگاه تولید مقالات در درمان بیماری سرطان افزود: باید تحقیقات با هدف شناخت روش‌های درمانی جدید که در تشخیص اولیه، ریشه‌کنی و کم‌کردن هزینه‌های بیماری اهمیت دارند، انجام شوند.

وی در حاشیه هفدهمین کنگره بین‌المللی سرطان سینه از نمایشگاه دستاورد‌ها و محصولات در زمینه سرطان پستان بازدید کرد.

گفتنی است هفدهمین کنگره بین‌المللی سرطان سینه با محور‌های پیشگیری و غربالگری، بیولوژی مولکولی و ژنتیک، اپیدمیولوژی، روش‌ها و درمان‌های نوین، درمان‌های بیوالکتریال و ژن‌درمانی، جراحی‌های آنکوپلاستی و بازسازی‌های زیبایی از ۹ اسفند آغاز و تا ۱۱ اسفندماه ادامه دارد.

انتهای پیام/
اقدامات موثری در درمان و تشخیص سرطان‌ها انجام شده است

منبع:آنـــا
? اقدامات موثری در درمان و تشخیص سرطان‌ها انجام شده است