اقتصاد و صنعت استان فقط چند معدن بزرگ نیستند

به گزارش فت فتو کرمان، علی زینی‌وند، استاندار کرمان امروز ۱۲ اردیبهشت ماه در جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید و دیدارِ تشکل‌های کارگری و جامعه کار و تولید استان عنوان کرد: در شرایط سخت کشور، اقشار حقوق‌بگیر ثابت و با حقوق اندک مانند کارگران فشار مضاعفی را متحمل شده‌اند. وی اضافه کرد: […]

به گزارش فت فتو کرمان، علی زینی‌وند، استاندار کرمان امروز ۱۲ اردیبهشت ماه در جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید و دیدارِ تشکل‌های کارگری و جامعه کار و تولید استان عنوان کرد: در شرایط سخت کشور، اقشار حقوق‌بگیر ثابت و با حقوق اندک مانند کارگران فشار مضاعفی را متحمل شده‌اند.

وی اضافه کرد: سختی روی قشر کارگر و معلمان و همه کارمندان، بعضا غیر قابل تحمل است که اگر غیرت ایرانی و پایبندی به هویت انقلاب و کشور و استقلال نبود، خیلی وضعیت ما به لحاظ اعتراضات به حق کارگران از اکنون سخت تر بود.

استاندار کرمان با بیان اینکه اعتراضات به حق کارگران را می‌دانیم اما در دل این اعتراضات سواستفاده می‌شود که باید آنها را مدیریت کرد، والا تشکل‌های کارگری باید تقویت شوند و حرف خود را بزنند، بیان کرد: ما امروز هزینه استقلال و انقلاب‌مان را داریم می‌دهیم، در منطقه خاورمیانه کشوری که استقلال و هویت داشته و خودش تصمیم بگیرد، پذیرفته نیست.

وی بیان کرد: آنهایی دشمن این استقلال و هویت و تاریخ هستند، جناح برایشان مطرح نیست، از سال ۸۳ ما مذاکرات متعددی داشتیم و اختیارات و توافقات دو جانبه صورت گرفت، اما چرا بهم می‌خورد؟ زینی‌وند ادامه داد: اگر امروز هم این دوره سخت سال ۹۷ و ۹۸ را پشت سر گذاشتیم و آمدند با ما مذاکره می‌کنند به دلیل پایه‌های محکم در اقتصاد و حضور قدرتمند امنیتی در منطقه است.

وی با بیان اینکه همه ظرفیت‌های کشور پای اداره کشور باید باشد، خاطرنشان کرد: اگر سرافرازی‌های سردار سلیمانی و حضور و تاثیرگذاری ایشان در منطقه نبود، کسی با ایران مذاکره نمی‌کرد. آن اقتدار است که ما را پشت میز مذاکره و ادبیات دیپلماتیک ما را در عرصه بین الملل تاثیرگذار قرار می‌دهد.

استاندار کرمان گفت: راه نجات ما در تحقق شعارهای ۱۰ سال گذشته است که رهبر معظم انقلاب اسلامی پایه آن را بر اقتصاد گذاشته‌اند، اگر اقتصاد ما پایه محکم داشته باشد از گردنه سخت عبور کرده‌ایم.

زینی‌وند بیان کرد: در جلسات اقتصاد مقاومتی و برنامه‌ریزی تمام تلاشمان را برای ریل‌گذاری گذشته‌ایم که با تغییر دولت‌ها و مجلس‌ها، همه بدانند تکلیف چیست.

وی با بیان اینکه همه باید بدانیم که اقتصاد و صنعت استان فقط چند معدن بزرگ نیستند، اظهار داشت: نباید فقط حول مس و فولاد بچرخیم، این معادن اتمام‌پذیر هستند. هنر مدیریتی تجمیع توانمندی‌ها در راستای رفاه و توسعه آن استان و کشور است.

زینی‌وند بیان کرد: تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را در کنار هم دید و قوانین هم هر دو را با هم باید به تعادل برساند.

استاندار کرمان حرفه‌‌آموزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: حرفه‌آموزی به نحو قابل توجهی، ایمنی و هم کارآمدی را بالا می‌برد و باید در دستور کار تشکل‌ها باشد.

وی ابراز داشت: توازن در صنعت، کشاورزی، بخش‌های مختلف صنعتی و مناطق را باید داشته باشیم، توسعه غیرمتوازن سهم مهلک است و حتما باید توسعه متوازن در استان به گسترده صورت گیرد.

 منبع:مــوج
? اقتصاد و صنعت استان فقط چند معدن بزرگ نیستند