اقامه نماز ظهر عاشورا در کرمان دیار سردار دلها

کرمان – فت فتو – عزاداران کرمانی نماز ظهر عاشورا را به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در مناطق مختلف دیار حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای مقاومت با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به جماعت اقامه کردند. به گزارش فت فتو، هیات و دسته های عزاداری در مناطق و […]

کرمان – فت فتو – عزاداران کرمانی نماز ظهر عاشورا را به یاد آخرین نماز سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در مناطق مختلف دیار حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای مقاومت با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به جماعت اقامه کردند.

به گزارش فت فتو، هیات و دسته های عزاداری در مناطق و شهرستان های استان کرمان همزمان با اذان ظهر، نماز عاشورا را با توجه به شیوع ویروس کرونا در مکان های روباز اقامه کردند.
عزاداران کرمانی بعد از نوحه سرایی و عزاداری در رثای امام سوم شیعیان جهان در ظهر عاشورا نماز جماعت اقامه کردند.

گلزار شهدای کرمان و در جوار تربت پاک شهدا و سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از مکان هایی است که کرمانی ها برای عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا انتخاب می کرده و بیشتر حضور پیدا می کنند.

امام حسین (ع) به نوعی فدایی نماز و یکی از اهداف قیام این امام همام اقامه نماز بود.

امام حسین (ع) نیز در ظهر عاشورا و در میدان جنگ اقامه نماز اول وقت را غنیمت شمرد که این مهم درس بزرگی برای مسلمانان است.
** نماز ظهر عاشورا امام حسین (ع)
ابوثمامه صیداوی در گرماگرم نبرد، به امام حسین علیه‌ السلام نزدیک شد و به آن حضرت عرض کرد که وقت زوال فرارسیده است.
امام حسین علیه ‌السلام که به نماز اهمیت ویژه ‌ای می‌ داد، دستور داد جنگ را متوقف کرده و همگی به نماز پردازند.
دشمنان که به نماز اهمیت چندانی نمی‌ دادند، آن حضرت و یارانش را در حال نماز نیز مورد هجوم ناجوانمردانه قرار داده و با پرتاب تیر آنان را نشانه می‌ گرفتند.
عبدالله حنفی که خود را سپر امام حسین علیه‌السلام قرار داده بود، متحمل سیزده تیر دشمن شد و عاقبت در حال دفاع از وجود شریف امام حسین علیه‌السلام به لقاءالله پیوست.
اقامه نماز ظهر عاشورا در کرمان دیار سردار دلها

منبع:ایرنـا
? اقامه نماز ظهر عاشورا در کرمان دیار سردار دلها