افتتاح ۲۱۰۶ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان

نذیر کرمان/کرمان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از آماده افتتاح بودن ۲۱۰۶ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان کرمان در دهه فجر سال‌جاری خبر داد. رضا حافظی صبح امروز هشتم آذرماه با اشاره به مصوبات شورای مسکن استان کرمان گفت: ۱۳۳۰ واحد از ۲۱۰۶ واحد در شهرستان سیرجان آماده تحویل شده […]

نذیر کرمان/کرمان سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان از آماده افتتاح بودن ۲۱۰۶ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان کرمان در دهه فجر سال‌جاری خبر داد.

رضا حافظی صبح امروز هشتم آذرماه با اشاره به مصوبات شورای مسکن استان کرمان گفت: ۱۳۳۰ واحد از ۲۱۰۶ واحد در شهرستان سیرجان آماده تحویل شده که این طرح فقط مشکل زیرساخت دارد. گفتنی است شرکت آب و فاضلاب همکاری خوبی در این حوزه داشته است.

وی ادامه داد: مسکن مهر ۲۴۰ واحدی بشری و پروژه ۸۸ واحدی بنیاد مسکن در حاجی آباد برای دهه فجر امسال آماده افتتاح هستند و این پروژه مشکل فروش اقساطی دارد که باید با بانک حل شود.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان در ادامه درباره پروژه بلدالامین نیز گفت: پروژه ساخت ۴۱۰۰ واحد مسکونی بلدالامین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با وجود پیگیری‌ها، سرعت گرفته و فاز یک و دو آن فعال شده است.

وی افزود: طی توافقات انجام شده، ستاد اجرایی در فازهای چهار، پنج و شش این پروژه نیز با قیمت ابلاغ شده نسبت به انتخاب پیمانکار باید اقدام کند تا شاهد گلایه‌مندی مردم نباشیم.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی شمال استان کرمان در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن گفت: ۱۲۹ هزار و ۲۸۴ متقاضی مسکن ملی در استان کرمان به ۲۱۱ هزار و ۳۴۷ نفر افزایش پیدا کرده و از این آمار ۵۳ هزار و ۴۳۶ متقاضی تایید نهایی شدند که باید برای این افراد زمین تامین شود.

وی با بیان اینکه ۳۷ درصد متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر کرمان هستند، عنوان کرد: ۴۱۸۲ واحد این طرح در شمال استان به مرحله پایان ساخت سقف و اسکلت رسیده است.

حافظی افزود: پیگیری‌های لازم برای الحاق ۵۹۳۹ هکتار زمین در استان کرمان داشتیم که الحاق اراضی بم و شهربابک در نوبت رسیدگی در شورای عالی مسکن قرار گرفته و تامین زمین را متوقف نکرده‌ایم.

️سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان یادآور شد: همچنین از سال ۱۴۰۱ تاکنون ۶۱۲ قطعه زمین در راستای طرح جوانی جمعیت به افراد واجد شرایط واگذار شد.

️وی اضافه کرد: نزدیک به ۱۷ هزار نفر برای دریافت زمین در این طرح ثبت نام کردند که پرونده ۴۰۰۰ نفر آماده شده است.

حافظی در ادامه گفت: قیمت مسکن در کارگروه تنظیم بازار املاک و مستغلات بررسی می‌شود و ذیل این کارگروه ۶۱۲ بازرسی داشتیم که منجر به پلمب ۲۳ واحد شده و در این زمینه برخی جریمه ها صادر شده است.

حافظی ادامه داد: می‌توان گفت که استان کرمان در تامین زمین رتبه نخست کشور را دارد و ۶۵ هزار قطعه برابر با ۲۲۷ درصد زمین موردنیاز طرح نهضت ملی مسکن را از روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تامین کردیم.

️وی در پایان یادآوری کرد: ۱۰۸۶ پروانه برای طرح بازآفرینی شهری استان کرمان صادر شده است.
انتهای پیام
افتتاح ۲۱۰۶ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان

منبع: ایـسنا
? افتتاح ۲۱۰۶ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمان