افتتاح ۱۷ طرح راهداری و حمل و نقل جاده‌ایِ استان کرمان در هفته دولت

فت فتو/کرمان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: در هفته دولت ۱۷ طرح حوزه راهداری، راه های روستایی و بخش حمل و نقل شمال استان با اعتباری بالغ بر ۳۸۳۰ میلیارد ریال از محل منابع استانی و ملی افتتاح و به بهره‌برداری می رسد. “سیدعلی حاج سیدعلیخانی” با اعلام این خبر […]

فت فتو/کرمان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان گفت: در هفته دولت ۱۷ طرح حوزه راهداری، راه های روستایی و بخش حمل و نقل شمال استان با اعتباری بالغ بر ۳۸۳۰ میلیارد ریال از محل منابع استانی و ملی افتتاح و به بهره‌برداری می رسد.

“سیدعلی حاج سیدعلیخانی” با اعلام این خبر اظهار کرد: در حوزه نگهداری راه ها تعداد ۸ طرح شامل انجام عملیات روکش آسفالت محور بردسیر – سیرجان، محور فهرج به نگین کویر ، محور دهبکری _تونل اسفند، محور بافت – رابر ، محور زرند_ رفسنجان  و روکش آسفالت محور دوراهی لاله زار است که این بخش از عملیات راهداری به طول حدود ۵۰ کیلومتر و با صرف اعتباری  معادل ۳۴۰۰ میلیارد ریال انجام شده است. 

وی افزود: در حوزه نگهداری راه همچنین بهسازی، روکش حفاظتی و لکه گیری موضعی با دستگاه های بلوپچر در محور های چترود- کرمان و باغین – کرمان ، درزگیری و بهسازی محور انار – شهربابک مجموعا به طول ۵۰ کیلومتر با صرف اعتباری معادل ۴۸ میلیارد ریال آماده  افتتاح است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با اشاره به این مطلب که حدود ۱۳ هزارو ۱۷۰ کیلومتر طول راه های آسفالته، استان ما راه در جایگاه دوم کشوری قرار داده، تصریح کرد: در بخش نگهداری ابنیه فنی راه نیز تعداد چهار طرح با صرف اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال که از محل اعتبارات استانی و ملی تامین شده، افتتاح خواهد شد.

وی افزود:  در هفته دولت در حوزه راه های روستایی نیز پنج طرح  با صرف اعتبار ۲۳۱۰ میلیون ریال افتتاح می شوند که در حوزه راه های روستایی شهرستان های شهربابک، سیرجان، فهرج و رفسنجان قرار دارند.

سیدعلیخانی تصریح کرد: آسفالت راه های دسترسی چهار مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در محور های رفسنجان – انار ، کرمان- رفسنجان، نرماشیر- ریگان و محور کرمان – بم از  دیگر طرح های آماده افتتاح اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای شمال استان کرمان در هفته دولت امسال است.

انتهای پیاممنبع:ایـسنا
? افتتاح ۱۷ طرح راهداری و حمل و نقل جاده‌ایِ استان کرمان در هفته دولت