از بورسیه اشتغال در دانشگاه‌ها تا تشکیل دبیرخانه جهاد تبیین در بسیج اساتید کرمان

نذیر کرمان/کرمان رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به آموزش مبتنی بر نیاز و بورسیه اشتغال و صنعت در دانشگاه‌ها گفت: وقتی که خشت اول درست بنا نهاده شود، دانشجویی فارغ التحصیل می‌شود که به درد جامعه خواهد خورد. دکتر حسین اکبری فرد امروز ۳۰ آبان ماه به مناسبت هفته بسیج در دانشگاه شهید […]

نذیر کرمان/کرمان رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به آموزش مبتنی بر نیاز و بورسیه اشتغال و صنعت در دانشگاه‌ها گفت: وقتی که خشت اول درست بنا نهاده شود، دانشجویی فارغ التحصیل می‌شود که به درد جامعه خواهد خورد.

دکتر حسین اکبری فرد امروز ۳۰ آبان ماه به مناسبت هفته بسیج در دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار کرد: افتخار دانشگاه باید خدمت به جامعه و حل کردن مشکلات باشد.

وی افزود: براساس رتبه‌بندی‌ها، دانشگاه‌های ایران در رتبه‌های خوبی قرار گرفته‌اند و دیده شدن مراکز علمی موجب افزایش قدرت چانه‌زنی ما می‌شود زیرا “العلمُ سلطان”.

اکبری فرد با اشاره به کمک علم نافع به آحاد کشور و جامعه تصریح کرد: برنامه‌های تحولی در دستور کار دانشگاه های کشور قرار گرفته تا با آموزش و پژوهش بهتر بتوانیم نقش دانشگاه را ایفا کنیم زیرا علم می‌تواند به پیشرفت ما کمک کند.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: زیربنای تولید، تحقیق و پژوهش است و باید صنعت در خدمت جامعه باشد و براساس توان داخلی و استمرار در کارها، به موفقیت برسیم و می‌توانیم در حوزه صنعت و تولید به سطح جهانی برسیم.

وی با اشاره به آموزش مبتنی بر نیاز و بورسیه اشتغال و صنعت در دانشگاه‌ها اظهار کرد: وقتی که خشت اول درست بنا نهاده شود، دانشجویی فارغ التحصیل می‌شود که به درد جامعه خواهد خورد.

اکبری فرد با اشاره به فعالیت هشت پژوهشکده در دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: به برکت حضور بزرگان و دانشمندان افتخارآفرین دانشگاه، اختراعاتی در سطح جهانی داریم که نام ایران و استان کرمان را پر آوازه می‌کنند.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه بسیج اساتید می‌تواند دانشگاه را به جامعه نزدیک کند، افزود: بسیج دانشجویی نیز با کار جهادی در راستای محرومیت ‌زدایی تلاش می‌کند.

وی در پایان گفت: مرجعیت علمی که مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۴ مطرح فرمودند، به یک بلوغ رسیده و دانشمندان ما باید در این زمینه تلاش کنند.

همچنین در این نشست قاسم محمدی نژاد رئیس بسیج اساتید استان کرمان اظهار کرد: دبیرخانه جهاد تبیین استان کرمان را در بسیج اساتید تشکیل دادیم و کمیته علمی مکتب حاج قاسم نیز فعالیت دارد که هر کدام از ما به عنوان رهروی این شهید بزرگ می‌توانیم در حوزه خود اثرگذار باشیم.

وی با اشاره به نیاز به برنامه‌ریزی مستمر و دعوت از نخبگان در موضوعات یاد شده، افزود: در حوزه جهاد فناوری و نوآوری برنامه داریم و با توجه به ظرفیت های صنعتی، معدنی، فرهنگی و جبهه مقاومت در استان کرمان، سؤال این است نقش نخبگان و دلسوزان و بسیجیان کجاست؟ چه اندازه تصمیم ساز هستند؟

محمدی نژاد با اشاره به اینکه در کانون‌های حل مسئله داریم پیش می‌رویم، گفت: محرومیت زدایی اولویت ماست و با پشتوانه علمی اساتید می‌توان کار کرد.

وی تصریح کرد: فرصت برای نقش آفرینی بسیج در هر حوزه‌ای فراهم است و بسیج اساتید به عنوان یار کمکی در خدمت است، از ایده و طرح‌های کاربردی برای حل مشکلات کشور و استان کرمان حمایت مالی خواهد شد.

به گزارش نذیر کرمان، در این مراسم به مناسبت هفته بسیج از نخبگان اقشار علمی و فرهنگی بسیج استان کرمان تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام
از بورسیه اشتغال در دانشگاه‌ها تا تشکیل دبیرخانه جهاد تبیین در بسیج اساتید کرمان

منبع: ایـسنا
? از بورسیه اشتغال در دانشگاه‌ها تا تشکیل دبیرخانه جهاد تبیین در بسیج اساتید کرمان