ادارات تعطیل اما؛ تفرجگاه ها مملو از جمعیت شد/آیا مصوبه های ستادملی کرونا کارشناسی شده است؟

با اظهار تاسف باید گفت امروز به هر جای از پارک ها و تفرجگاه های شهر سرک می کشیدیم مملو از جمعیتی بود که به قول خودشان برای ورزش صبحگاهی آمده بودند که اکثر آنها ماسک نداشتند و فاصله ها هم رعایت نشده بود. به گزارش فت فتو؛ طبق مصوبه ستاد ملی کرونا قرار شد […]

با اظهار تاسف باید گفت امروز به هر جای از پارک ها و تفرجگاه های شهر سرک می کشیدیم مملو از جمعیتی بود که به قول خودشان برای ورزش صبحگاهی آمده بودند که اکثر آنها ماسک نداشتند و فاصله ها هم رعایت نشده بود.

به گزارش فت فتو؛ طبق مصوبه ستاد ملی کرونا قرار شد برای جلوگیری از شیوع گسترده این بیماری از ظهر ۲۴ مرداد تا ۵ شهریور برخی ادارات، اصناف غیرضرور و بانک ها تعطیل شوند و همچنین قرار شد که قانون منع تردد در ورود وخروج به استان نیز تشدید گردد.

اما با اظهار تاسف باید گفت امروز به هر جای از پارک های شهر که سرک می کشیدیم مملو از جمعیتی بود که به قول خودشان برای ورزش صبحگاهی آمده بودند که اکثر آنها ماسک نداشتند و فاصله ها هم رعایت نشده بود و وقتی به آنها اعتراض می کردیم که چرا از خانه هایتان بیرون زده اید برخی در پاسخ می گفتند؛ به شما ربطی ندارد و برخی دیگر هم محترمانه ابراز می کردند: ما که نباید خودمان را در منزل حبس کنیم باید با ورزش کردن به سلامتی خود بپردازیم.

بالاخره اینکه هر کسی به طریقی می خواست خود را توجیه کند، متاسفانه در این رابطه با هر ارگان مربوطه و ستاد کرونا تماس گرفتم هیچ کس در این رابطه پاسخگو نبود.

انگار فقط اعضای ستاد ملی کرونا وظیفه دارند اعلام نظر کنند و دستور مصوب بفرمایند اما متاسفانه همه اینها شعار است، پس این نظارت ها کجاست؟

آیا اگر ادارات تعطیل شوند فکر می کنید از شیوع جلوگیری خواهد شد، بارها این مسئله نشان داده که مردم خوشحال تر می شوند و به پارک ها و تفرجگاه ها هجوم می برند.

آیا اصلا مصوبه های ستاد ملی کرونا کارشناسی شده است؟ اگر هست پس چرا این همه بازخورد منفی دارد.

متاسفانه مردم هم به فکر سلامتی خودشان نیستند، هر روز آمار سه رقمی فوتی ها را از رسانه ها می بینند و می شنوند، و اینکه اکثر بیمارستان های کرونایی مملو از بیمار شده و حتی زیرزمین، راهروها و نمازخانه ها تبدیل به بخش کرونایی شده اند، بخش های آی سی یو پر شده است، کجاست این گوش شنوا؟

مردم فکر می کنند اگر به پارکها و تفرجگاه ها هجوم بیاورند سلامتی آنها تضمین می شود، آیا فکر می کنند در شب با هیئت های عزاداری چند هزار نفری در فضای باز و در کنار هم سلامتی آنها تضمین است.

نه تنها این طور نیست که روز به روز به تعداد مبتلایان و فوتی های کرونایی افزوده می شود، آیا تا بحال به آرامستانها سر زده اید؟

آیا باید برای اینکه به سلامتی خود و افراد خانواده  و جامعه بیشتر توجه کنیم باید زور بالای سرمان باشد و همچون کشورهای دیگر جریمه ای در کار باشد؟

کاش ندای درونی مردم هر چه زودتر بیدار شود و به آنان بگوید که کرونا رحم ندارد و تنها برای همسایه نیست بلکه بلاخره با بی توجهی و عادی انگاری یک روز هم سراغ شما و خانواده شما خواهد آمد، پس رعایت کنیم.

ای کاش به همراه منع تردد ورود و خروج استانی، درون شهری نیز شامل این مصوبه می شد.

امید که اعضای ستاد کرونا ، دست اندرکاران و مسئولان نیز به این امر بیشتر توجه داشته باشند.

 
انتهای پیام/نامجو
 منبع:آرمان
? ادارات تعطیل اما؛ تفرجگاه ها مملو از جمعیت شد/آیا مصوبه های ستادملی کرونا کارشناسی شده است؟