اخلاص عامل اصلی دوام روضههای بیت سادات خوشرو کرمان است

کرمان – فت فتو – معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اخلاص عامل اصلی در دوام و بقای روضههای بیت سادات خوشرو کرمان طی دهه‌های گذشته است. به گزارش روز یکشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی در آیین عزاداری بیت حسینی […]

کرمان – فت فتو – معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: اخلاص عامل اصلی در دوام و بقای روضههای بیت سادات خوشرو کرمان طی دهه‌های گذشته است.

به گزارش روز یکشنبه فت فتو و به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی در آیین عزاداری بیت حسینی سادات خوشرو افزود: عزاخانه حسینی سادات خوشرو با ظرفیت مردمی که در اختیار دارد، توانسته دل‌های مردم را نسبت به سیره علمی و عملی معصومین (ع) جذب کند.

وی با بیان اینکه قشر مذهبی معتقد به حفظ شعائرالله همراه با رعایت ضوابط از نگاه عقل‌گرایانه است تاکید کرد: امروز در شرایطی قرار گرفته‌ایم که باید از برخی خواسته‌های قلبی و اعتقادی در محافل عزاداری چشم‌پوشی کنیم و امیدواریم امسال با شور جوانانه و هدایت پیر غلامان حسینی، بهترین و پربازده‌ترین مجالس عزاداری را داشته باشیم.

معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی کشور در این دیدار از اقامه شعائرالله در شرایط خاص کرونایی با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و توجه به حفظ سلامت مردم قدردانی کرد.

مراسم عزاداری بیت خوشرو بدون حضور جمعیت برگزار می شود

تولیت بیت سادات خوشرو نیز در این دیدار  با اشاره به پیشینه روضه خوانی در بیت سادات خوشرو که به یک قرن پیش بر می گردد گفت: مرحوم آقا سیدحسین خوشرو، بانی با اخلاصی که با جلب اعتماد مردم خیمه ای را برافراشت و میعادگاه و قبله گاهی برای مردم و پایه و اساسی برای شهر کرمان در بحث معنویت فراهم کرد.  
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خوشرو با بیان اینکه تعظیم شعائر الله هدف اصلی برگزاری این مراسم است افزود: نمی خواستیم شور حسینی که بیش از ۱۰۰ سال در این بیت برقرار بود، از بین برود لذا با توجه به پروتکل های بهداشتی و رایزنی با مسئولین امر در دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت و درمان، تصمیم بر این شد مراسم را بدون حضور جمعیت برگزار کنیم.
وی تصریح کرد: از سال گذشته با شیوع بیماری کرونا و درگیر شدن آحادجامعه، این مراسم صرفاً به صورت روضه خانگی به مدت دو ساعت از پنج و ۳۰ تا هفت و ۳۰ دقیقه صبح همراه با زیارت عاشورا و سخنرانی و پخش همزمان از طریق فضای مجازی برگزار می شود.منبع:ایرنـا
? اخلاص عامل اصلی دوام روضههای بیت سادات خوشرو کرمان است