اختراعات جهانی دانشگاه باهنر نام کرمان را پرآوازه می کند

کرمان- رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: به برکت حضور بزرگان و دانشمندان افتخارآفرین این دانشگاه، دارای اختراعاتی در سطح جهانی هستیم که نام ایران و استان کرمان را پر آوازه می‌کند. به گزارش نذیر کرمان، حسین اکبری فرد ظهر سه شنبه در نشست جبهه علمی فرهنگی بسیج اساتید که در دانشگاه شهید باهنر کرمان […]

کرمان- رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: به برکت حضور بزرگان و دانشمندان افتخارآفرین این دانشگاه، دارای اختراعاتی در سطح جهانی هستیم که نام ایران و استان کرمان را پر آوازه می‌کند.

به گزارش نذیر کرمان، حسین اکبری فرد ظهر سه شنبه در نشست جبهه علمی فرهنگی بسیج اساتید که در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، گفت: بسیج اساتید می‌تواند دانشگاه را به جامعه نزدیک کند.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در این نشست که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، با اشاره به اینکه بسیج دانشجویی نیز در راستای محرومیت زدایی، به صورت جهادی تلاش می‌کند، افزود: خوشبختانه مرجعیت علمی که مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۴ مطرح فرمودند، به یک بلوغ رسیده و دانشمندان ما باید در این زمینه کوشش کنند.

وی سپس با تاکید بر اینکه افتخار دانشگاه باید خدمت به جامعه و حل کردن مشکلات باشد، تصریح کرد: براساس شاخص‌ها، دانشگاه‌های ایران در رتبه‌های خوبی قرار گرفته‌اند و دیده شدن مراکز علمی موجب افزایش قدرت چانه‌زنی ما می‌شود و این مصداق “العلمُ سلطان” است.

اکبری فرد همچنین تصریح کرد: علم نافع به آحاد جامعه کمک می‌کند، در همین راستا برنامه‌های تحولی در دستور کار دانشگاه‌های کشور قرار گرفته است تا با آموزش و پژوهش بهتر بتوانیم نقش دانشگاه را ایفا کنیم.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه می‌توانیم در حوزه صنعت و تولید به سطح جهانی برسیم، گفت: زیربنای تولید، تحقیق و پژوهش است و بایستی صنعت در خدمت جامعه باشد تا براساس توان داخلی و استمرار در کارها، به موفقیت برسیم.

وی یادآور شد: آموزش مبتنی بر نیاز و بورسیه اشتغال و صنعت در دانشگاه‌ها حائز اهمیت است چراکه وقتی خشت اول درست بنا نهاده شود، دانشجویی فارغ التحصیل می‌شود که به درد جامعه خواهد خورد.

اکبری فرد در پایان با اشاره به فعالیت هشت پژوهشکده در دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: به برکت حضور بزرگان و دانشمندان افتخارآفرین دانشگاه، دارای اختراعاتی در سطح جهانی هستیم که نام ایران و استان کرمان را پر آوازه می‌کنند.

کد خبر ۵۹۴۶۳۳۶
اختراعات جهانی دانشگاه باهنر نام کرمان را پرآوازه می کند

منبع: مــهر
? اختراعات جهانی دانشگاه باهنر نام کرمان را پرآوازه می کند