اجرای طرح نذر سلامت در کرمان/ شهر سیاه پوش شد

کرمان – هم‌زمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، در کنار سیاه پوش شدن شهر طرح نذر سلامت و هر خانه یک پرچم در کرمان اجرا شد. به گزارش فت فتو، سرپرست شهرداری کرمان با اشاره به فضاسازی ویژۀ شهر در محرم امسال، گفت: با توجه به شیوع کرونا و […]

کرمان – هم‌زمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، در کنار سیاه پوش شدن شهر طرح نذر سلامت و هر خانه یک پرچم در کرمان اجرا شد.

به گزارش فت فتو، سرپرست شهرداری کرمان با اشاره به فضاسازی ویژۀ شهر در محرم امسال، گفت: با توجه به شیوع کرونا و محدودیت برگزاری مراسم و تجمع در ایام محرم، عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) انتظار دارند فضاهای شهری به‌صورت ویژه‌ای فضاسازی شود و شهرداری نیز تمام تلاش خود را برای ایجاد حال و هوای محرم در تمام سطح شهر به‌کار گرفته است.

محسن پوراسماعیلی با بیان اینکه اقدامات شهرداری در خصوص فضاسازی شهر برای ایام محرم فراتر از تکلیف و برآمده از عشق به اباعبدالله‌الحسین (ع) است، بیان کرد: امسال طرح «نذر سلامت» در قالب توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در بین عزاداران حسینی در محل‌های برگزاری مراسم عزاداری به‌صورت جدی انجام می‌شود.

سرپرست شهرداری کرمان با تأکید بر ضرورت رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مقابله کرونا، افزود: تلاش کرده‌ایم تمامی دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و هیأت‌های عزاداری رعایت شود و در صورت مشاهده هرگونه تخطی از پروتکل‌های اعلام‌شده، برخورد جدی صورت می‌گیرد.

پوراسماعیلی با اشاره به همکاری شهرداری در اجرای طرح «هر خانه یک پرچم»، یادآور شد: در ایام محرم امسال، طرح «هر خانه یک پرچم» در شهرک «جنت» و بلوار «آیت‌الله سعیدی» با پشتیبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان اجرا می‌شود.

فضاسازی شهر متفاوت‌تر از سال‌های گذشته

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز با اشاره به شیوع ویروس کرونا و وجود محدودیت‌ها برای برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا علیه‌السلام در ایام محرم گفت: به‌منظور تبیین سیره حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) و ترویج فرهنگ عاشورایی، شهر کرمان امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته فضاسازی شده است.

محمد جهانشاهی از طراحی و چاپ بنر توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان به مناسبت ایام محرم خبر داد و گفت: برای فضاسازی محیطی، بنرها مزین به شعارهای «زیر عَلَمت امن‌ترین جای جهان است» و «نسل به نسل در پناه حسینیم»، برای نمایش بر روی بیلبوردها و پرتابل‌های شهریِ متعلق به این سازمان، طراحی، چاپ و نصب شده است.

وی افزود: همچنین برای فضاسازی مناسب سطح شهر در ایام محرم، ضمن هماهنگی با تعدادی از هنرمندان گرافیست کرمانی، اثار تایپوگرافی هنرمندان در سطح شهر اکران شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان، با اشاره به همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان با شوراهای اجتماعی محله و شهردارمحله‌ها به مناسبت ماه محرم، افزود: همکاری جهت چاپ بنر و فراهم‌کردن سایر تجهیزات مورد نیاز هیئت‌های مذهبی نیز، از دیگر اقدامات بوده که در این راستا با ۲۰ هیئت مذهبیِ شهر کرمان مشارکت داشته‌ایم.

معاون شهردار کرمان، ادامه داد: همچنین برای فضاسازی محیطی و سر درِ مناطق شهری و سازمان‌های وابسته به شهرداری کرمان، توسط این سازمان بنرهایی با محتوای محرمی طراحی و چاپ شده و جهت نصب به مناطق و سازمان‌ها تحویل داده شده است.

جهانشاهی به برپایی آئین تعزیه‌خوانی در پارک «شهید مطهری» اشاره کرد و گفت: امسال نیز همچون سال‌های گذشته با همکاری هیئت «فاطمیون»، در پارک «شهید مطهری» به مدت ۱۰ شب آئین تعزیه‌خوانی سرور و سالار شهیدان علیه‌السلام برپاست.

وی افزود: برپایی مراسم عزاداری امام حسین (ع) و یاران باوفایش، همراه با برپایی موکب در فرهنگ‌سرای «کوثر» شهرداری کرمان با همکاری هیئت «زینبیون» از دیگر اقدامات است.

معاون شهردار کرمان ادامه داد: همچنین برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مراسم عزاداری، ویژه‌برنامۀ «نذر سلامت» با توزیع بیش از ۵۰۰۰ ماسک در مراسم عزاداری در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان بیان کرد: ویژه‌برنامۀ «محله پرچمدار» با شعار «هر خانه یک پرچم» نیز از دیگر برنامه‌هاست که امسال به‌صورت آزمایشی در دوسه محلۀ شهر کرمان شروع شده است.

جهانشاهی افزود: در این برنامه، به شهروندان میله پرچم و پرچم برای نصب بر سر درِ خانه‌ها و مغازه‌ها تحویل داده می‌شود.

یدالله علیزاده خاطرنشان کرد: تعداد ۸۰ پرچم مشکی محرمی طرح‌دار در ابعاد سه در یک متر جهت نصب روی پل‌ها و اطراف میدان‌ها، تعداد ۲۰ پرچم مشکی محرمی طرح‌دار برای نصب در پارک‌های ورودی شهر و زیرگذرها و ۳۰ عدد پارچۀ مشکی محرمی ۱۰ متری برای عرض خیابان‌های «شهید بهشتی» و «شریعتی» در اختیار شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه گذاشته شده است.

کد خبر ۵۲۸۱۵۴۶منبع:مــهر
? اجرای طرح نذر سلامت در کرمان/ شهر سیاه پوش شد