اجرای تور رشتگردی ویژه خبرنگاران به مناسبت روز قلم

به گزارش نذیر کرمان از گیلان؛ به مناسبت ۱۴ تیر ماه روز قلم، تور رشت گردی ویژه خبرنگاران شهر رشت توسط سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت و با همت و همکاری آژانس کاج طلایی مبدع تور‌های رشت گردی برگزار شد.رضا صدفی مدیر آژانس کاج طلایی و از فعالان فرهنگی و اجتماعی در جمع […]به گزارش نذیر کرمان از گیلان؛ به مناسبت ۱۴ تیر ماه روز قلم، تور رشت گردی ویژه خبرنگاران شهر رشت توسط سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت و با همت و همکاری آژانس کاج طلایی مبدع تور‌های رشت گردی برگزار شد.
رضا صدفی مدیر آژانس کاج طلایی و از فعالان فرهنگی و اجتماعی در جمع خبرنگاران ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخ و بافت تاریخی شهر رشت، آشنایی بیشتر شهروندان و گردشگران را از شهر رشت را در جهت پاسداشت فرهنگ غنی این شهر موثر خواند.
وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ تور رشت گردی در رشت اجرا شده است، گفت: در این تور‌ها که برای اقشار مختلف و همچنین گردشگران داخلی و خارجی برگزار شده، مکان‌های تاریخی رشت، پیشینه محلات، بافت تاریخی، بازار سنتی شهر و آداب و رسوم مردم رشت معرفی و بازدید‌هایی از مکان‌های تاریخی صورت می‌گیرد.
لازم بذکر است در ادامه، توضیحاتی در خصوص پارک سبزه میدان، شهرداری رشت، خیابان‌های اطراف، محلات رشت ارائه شد و از خانه قدیری، عمارت کلاه فرنگی (موزه رشتی دوزی) و موزه رشت بازدید صورت گرفت و توضیحاتی در خصوص این مکان‌ها و اشیاء موجود در موزه مردم شناسی رشت بیان شد.

همچنین یاسر محجوب رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت در جمع تور رشت گردی خبرنگاران ضمن قدردانی از مدیر آژانس مسافرتی کاج طلایی و همکاران ایشان برای برپایی تور‌های رشت گردی گفت: از سال‌های گذشته شهر‌های مختلف کشور، تور‌های شهرگردی وجود داشت و مسافران و گردشگران در طول سفر خود از شهر‌های مقصد با حضور و توضیحات تورلیدر‌های محلی بازدید می‌کردند، اما متاسفانه در شهر رشت به این موضوع توجه نشده بود.
وی ادامه داد: زمانی که پیشنهاد تور رشتگردی مطرح گردید کمبود این بحث در رشت احساس شد و با همت عزیزان تاکنون ۹۰ تور رشتگردی به انحای مختلف اعم از تور رشتگردی نوجوانان و جوانان، پرستاران، خبرنگاران، فرهنگیان و … در ایام و مناسبت‌های مختلف برگزار شده است.
محجوب اذعان داشت: این فرهنگ سازی در رشت صورت گرفت و در ایام تعطیلات نوروز و فصل تابستان، مسافران و گردشگرانی که از شهر‌های دیگر و حتی کشور‌های دیگر به رشت می‌آیند، می‌توانند از این تور‌ها بهره گیری کنند.

وی اذعان داشت: از متولیان امر نظیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، شهرداری رشت و سایر نهاد‌های فرهنگی و گردشگری درخواست می‌کنم که برای معرفی آثار تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ و آداب و رسوم شهر و استان مان پای کار بیایند و ما وظیفه داریم که در جهت رشد و رونق اقتصادی شهرمان از طریق موضوعات گردشگری گام برداریم.
انتهای پیام/


اجرای تور رشتگردی ویژه خبرنگاران به مناسبت روز قلم

منبع: بــرنا
? اجرای تور رشتگردی ویژه خبرنگاران به مناسبت روز قلم