آغاز پروازهای فرودگاه رفسنجان بعد از ۳ سال تعلیق

نذیر کرمان/کرمان پس از سه سال، پروازهای فرودگاه رفسنجان از شامگاه گذشته ۱۳ تیرماه از سر گرفته شد. امام جمعه رفسنجان در مراسم آغاز به‌کار مجدد فرودگاه رفسنجان و از سرگیری پروازهای این فرودگاه ضمن ابراز خرسندی از فعالیت مجدد فرودگاه اظهار کرد: ان‌شاءالله این پروازها هم ادامه پیدا کند و هم به مشهد مقدس […]نذیر کرمان/کرمان پس از سه سال، پروازهای فرودگاه رفسنجان از شامگاه گذشته ۱۳ تیرماه از سر گرفته شد.

امام جمعه رفسنجان در مراسم آغاز به‌کار مجدد فرودگاه رفسنجان و از سرگیری پروازهای این فرودگاه ضمن ابراز خرسندی از فعالیت مجدد فرودگاه اظهار کرد: ان‌شاءالله این پروازها هم ادامه پیدا کند و هم به مشهد مقدس نیز پروازی در نظر گرفته شود که مردم بیشتر استفاده کنند.

حجت الاسلام اصغر عسکری با بیان اینکه رفسنجان در کنار چند معدن مهم از جمله مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، میدوک شهربابک و زغالسنگ زرند قرار دارد، افزود: هر تعداد پرواز در رفسنجان گذاشته شود، جوابگو است و مسافر آن تأمین می‌شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس نیز در این مراسم گفت: خوشحالیم که پروازهای رفسنجان دوباره از سر گرفته شد. امیدواریم این پروازها را به شهرهای دیگر کشور از جمله مشهد مقدس، کیش و شهرهایی که مسافرپذیر است، داشته باشیم. همچنین در بحث پروازهای اربعین هم امیدواریم این کار را انجام دهیم.

 احمد انارکی‌محمدی ادامه داد: از همت و همراهی مسئولان شهرستان به ویژه شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سرچشمه رفسنجان که پای کار بودند و نواقص فرودگاه را برطرف کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم برای مردم رفسنجان، انار، زرند، شهربابک و حتی کرمان بتوانیم سرویس دهیم.

وی تداوم پروازهای رفسنجان را منوط به همت همه مردم و مسافر برشمرد و یادآور شد: فعلاً یک پرواز روزهای چهارشنبه از تهران به رفسنجان و بالعکس از رفسنجان به تهران برقرار است که امیدواریم در ادامه روزهای شنبه نیز اضافه شود.

فرماندار رفسنجان نیز راه‌اندازی مجدد پروازهای فرودگاه این شهر را اتفاقی میمون و مبارک برای مردم رفسنجان برشمرد و گفت: این فرودگاه ظرفیت بسیار بزرگی برای شهرستان بود که بنا به دلایلی مغفول مانده بود.

حسین رضایی افزود: این پروازها یک روز در هفته آغاز شده اما قطعاً با توجه به موقعیت شهرستان رفسنجان، انار، شهربابک و زرند، فرودگاه رفسنجان در کنار کرمان می‌تواند به عنوان فرودگاه معین به خوبی پروازها را پوشش دهد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که پروازهای فرودگاه رفسنجان برای مشهد مقدس و عتبات عالیات برقرار شود زیرا با تجربه گذشته، این موضوع جوابگو بوده است.

علی فاضلی معاون بهره‌برداری مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز گفت: امیدواریم پروازهای بیشتری در طول هفته از این فرودگاه انجام شود که مایه آسایش و رفاه همشهریان رفسنجانی و شهرهای هم‌جوار و کارکنان مجتمع بزرگ مجتمع مس سرچشمه رفسنجان شود.

به گزارش نذیر کرمان، پروازهای فرودگاه رفسنجان از سال ۱۴۰۰ معلق بود که با حمایت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و خریداری تجهیزات و رفع نواقص آن، مردم رفسنجان هم‌اکنون می‌توانند از این امکان بهره ببرند.

انتهای پیام


آغاز پروازهای فرودگاه رفسنجان بعد از ۳ سال تعلیق

منبع: ایـسنا
? آغاز پروازهای فرودگاه رفسنجان بعد از ۳ سال تعلیق