آشنایی با مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه حوزه علوم پزشکی دانشگاه این روزها در سراسر کشور در کنار کادر درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکسیناسیون اقشار مردم همکاری دارند. گروه استان‌های فت فتو – احسان عربی مفرد؛ دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه حوزه علوم پزشکی دانشگاه که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور […]

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه حوزه علوم پزشکی دانشگاه این روزها در سراسر کشور در کنار کادر درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در واکسیناسیون اقشار مردم همکاری دارند.

گروه استان‌های فت فتو – احسان عربی مفرد؛ دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه حوزه علوم پزشکی دانشگاه که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور از اسفند ۹۸ وارد گود مبارزه با این ویروس منحوس شده‌اند، این روزها در سراسر کشور در کنار کادر درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ایجاد مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیع خودرویی در واکسیناسیون اقشار مردم همکاری دارند.

محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پنجم مرداد ۱۴۰۰ بخشنامه راه‌اندازی و تجهیز پنج تا ۱۵ مرکز واکسیناسیون در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هر استان را به معاونان، رؤسای مراکز سازمان مرکزی، رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها، واحدهای دانشگاهی، واحدهای علوم پزشکی، مراکز درمانی و واحدهای مستقل دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

بر اساس این بخشنامه، سایر معاونان، رؤسای مراکز و مدیران ستادی سازمان مرکزی با قید فوریت اقدامات لازم برای اجرای آنی بخشنامه‌ها با هماهنگی معاونت علوم پزشکی را انجام داده و رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی هر استان مسئولیت مستقیم تأمین امکانات لازم برای ایجاد، تجهیز و فعالیت مراکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی در آن استان را برعهده دارند.


بیشتر بخوانید:

بخشنامه تأسیس و تجهیز مراکز واکسیناسیون در دانشگاه آزاد اسلامی هر استان ابلاغ شد


با وجودی که با اقدام خودجوش واحدهای دانشگاهی مراکز واکسیناسیون و یا پایگاه تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، البرز، خوزستان و … پیش از بخشنامه راه‌اندازی شده بود اما بلافاصله با ابلاغ این بخشنامه مراکز دیگری نیز در برخی استان‌ها کار خود را در خدمت‌رسانی به مردم و همکاری با کادر درمانی کشور آغاز کردند.

اول خرداد ۱۴۰۰ مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی کرونا با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به مساحت تقریبی ۳ هزار متر مربع در این شهرستان آغاز به کار کرد. این مرکز در پردیس آموزشی پژوهشی شهید «دکتر احمد سوداگر» دانشگاه آزاد اسلامی دزفول واقع در کوی آزادگان ابتدای جاده مهرشهر واقع شده که هر شب از ساعت ۲۰ تا ۲۴ فعال است و سالمندان بالای ۷۰ سال می‌توانند بدون نیاز به پیاده شدن از خودرو، واکسن خود را دریافت کنند.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس مرکز تحقیقاتی «مراقبت در منزل» دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در گفت‌وگو با آنا بیان کرد: که این دانشگاه در طرح شهید سلیمانی همیار مرکز بهداشت شهرستان دزفول بوده و با توجه به شرایط استان خوزستان برای تسریع در واکسیناسیون طبق ظرفیت‌های موجود در دانشگاه، پیشنهاد طرح واکسیناسیون خودرویی با علوم پزشکی دزفول مطرح شد.

لیلا نیسی مطرح کرد: اول خرداد با مشارکت مرکز بهداشت و مرکز تحقیقات طرح واکسیناسیون خودرویی عملیاتی شد و مرکز تحقیقات مدیریت نیروهای جهادی هیئت علمی و دانشجویان پرستاری و مامایی نیز در این طرح مشارکت کردند تا کمکی سلامت‌محور به مردم دزفول صورت بگیرد.

سیزدهم تیر ۱۴۰۰ علی افروس رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اعلام کرد که بیش از ۲ هزار دُز واکسن در مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی بیماری کووید – ۱۹ دزفول تزریق شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اضافه کرد که این واحد دانشگاهی علاوه بر خدمت در طرح واکسیناسیون از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا با فعالیت‌های مختلفی مانند آموزش همگانی کرونا، غربالگری کارکنان و همیاری در طرح شهید سلیمانی در راستای سلامت جامعه با هدف ریشه‌کنی بیماری کووید ۱۹ فعال است.

با آغاز واکسیناسیون اقشار مختلف در کشور و لزوم تدوین برنامه مشخص و هدفمند برای واکسیناسیون اعضای هیئت علمی و دانشجویان علوم پزشکی براساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد ۱۷۴ نفر از دانشجویان رشته پرستاری، ۱۰۹ دانشجوی رشته مامایی و هشت عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد در بازه زمانی سوم تا ششم خرداد طبق برنامه واکسینه شدند.

مدت واکسینه کردن مراجعان طبق سنین اعلامی از سوی وزارت بهداشت در شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهاباد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد سه ماه است.

۲۶ تیر ۱۴۰۰ سالن تجمیعی واکسیناسیون کووید ـ ۱۹ شهرستان جیرفت با حضور اسماعیل اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت و فرزانه برخوری رئیس مرکز بهداشت شهرستان جیرفت در تالار ولایت این دانشگاه گشایش یافت.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت در حاشیه این مراسم گفت: مرکز تزریق واکسن کرونا در سالن ورزشی تالار ولایت دانشگاه آزاد اسلامی به‌منظور تسریع و تسهیل امر واکسیناسیون برای گروه‌های هدف تجهیز و افتتاح شده تا شهروندان جیرفت بتوانند با آسودگی و امکانات بیشتری از فرصت پیش آمده استفاده کنند.

دهم خرداد همزمان با انجام فرآیند واکسیناسیون گروه‌های هدف علیه بیماری کرونا، مرکز تجمیعی واکسیناسیون خودرویی در کرج با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی البرز آغاز به کار کرد.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

محمدحسن برهانی‌فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بیان کرد که تمام گروه‌های هدف می‌توانند با در دست داشتن مدرک شناسایی برای تزریق واکسن اقدام کنند و پایگاه تجمیعی واکسیناسیون خودرویی کرج تا پایان طرح واکسیناسیون دایر خواهد بود.

۲۸ تیر ۱۴۰۰ اما پایگاه واکسیناسیون شهید سلیمانی به عنوان بزرگ‌ترین پایگاه واکسیناسیون کرمان با مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمان به‌طور رسمی فعالیت خود را با همکاری اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی در فضای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز کرد. در این پایگاه روزانه ۱۵ نفر در پنج ایستگاه به فعالیت مشغول هستند و h;k,k دو نوع واکسن کووبرکت و سینوفارم طبق دستورالعمل ستاد کرونا تزریق می‌شود.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

میانگین تزریق واکسن در این پایگاه در روز ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر بوده و تاکنون عارضه خاصی پس از تزریق واکسن در این پایگاه گزارش نشده است.

۲۹ تیر ۱۴۰۰ پایگاه واکسیناسیون کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان نیز با همت معاونت بهداشتی علوم پزشکی و معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

سلطانعلی میر دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان در این‌باره بیان کرد: پیشنهاد راه‌اندازی مرکز واکسیناسیون از سوی معاونت علوم پزشکی این دانشگاه در جلسه شورای واحد زاهدان به‌منظور کمک به تیم سلامت دانشگاه علوم پزشکی برای تسریع در واکسینه شهروندان زاهدانی که با موج شدید کرونا ایام سختی را گذرانده‌اند، مطرح شد و با موافقت این پیشنهاد به‌صورت ضرب‌الاجل مکاتبات با علوم‌پزشکی‌ زاهدان صورت گرفت و هماهنگی و مجوزهای لازم انجام شد و بلافاصله دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در یک فرصت کوتاه مقدمات و تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تخصیص مکان مناسب را فراهم کرد و این مرکز در بهترین شرایط گشایش یافت.

مرکز واکسیناسیون فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان هرروزه از ۸ صبح تا ۱۳ بعدازظهر به همه همشهریان زاهدانی خدمات ارائه می‌کند، اولویت اصلی در دانشگاه آزاد اسلامی در این ایام کمک به تیم درمان و سلامت و کاهش نگرانی و دغدغه مردم است که به همه واحدهای استانی هم ابلاغ شده که با تمام توان و امکانات همگام و همراه مدافعان سلامت باشند.

پنجم مرداد مرکز بزرگ واکسیناسیون شهر جدید صدرا در سالن ورزشی دانشکده هنر و معماری با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، دانشگاه علوم پزشکی فارس و مرکز بهداشت والفجر شیراز آغاز به کار کرده و در این پایگاه با ایجاد هفت خط واکسیناسیون از ساعت ۶ صبح تا ۱۳ بعدازظهر، امکان تزریق بیش از هزار دُز واکسن در هر روز فراهم شده است.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

محمدکاظم کاوه‌پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس درباره راه‌اندازی این مرکز در گفت‌وگو با آنا اظهار کرد: از آنجا که دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی از جنس مردم و برای مردم است و در همه صحنه‌ها در کشور حضور پررنگی از خود بر جای گذاشته است، تکلیف خود دانستیم با تمام ظرفیت‌ها وتوانایی‌های موجود گام در راه خدمت و سلامت مردم برداریم.

به گزارش آنا، مرکز بزرگ واکسیناسیون شرق اصفهان در سالن فردوسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان هم پنجم مرداد با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان و با محور سپاه استان و مرکز بهداشت استان اصفهان، راه‌اندازی شده است.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

در این پایگاه با ایجاد ۱۶ خط واکسیناسیون از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر، امکان تزریق بیش از ۱۰۰۰ دُز واکسن در هر روز فراهم شده است.

این پایگاه که با همکاری مشترک سپاه اصفهان، حوزه مقاومت بسیج خوراسگان، شهرداری منطقه خوراسگان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مشارکت بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان در سالن بزرگ فردوسی این دانشگاه راه‌اندازی شده است، دانش‌آموختگان دانشکده پرستاری و مامایی این دانشگاه به عنوان واکسیناتور و کادر بهداشتی انجام وظیفه خواهند کرد.

پیام نجفی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد اصفهان با قدردانی از نهادها و دست اندرکاران راه‌اندازی پایگاه واکسیناسیون شرق اصفهان، اظهار کرد که ظرفیت‌های آموزشی، تحقیقاتی و اجرایی دانشگاه و به‌طور ویژه رشته‌های زیرگروه علوم پزشکی دانشگاه از ابتدای شیوع ویروس کرونا، همواره در کنار مردم و نهادهای مسئول، سهم قابل توجهی در کاهش آلام مردم داشته و خواهند داشت.

ابن در حالی است که علیرضا خوشدل معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران از راه‌اندازی ۱۴ مرکز واکسیناسیون با بیش از ۱۱۰ ایستگاه به‌منظور واکسیناسیون استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تهران خبر داده و بیان کرده است که این مراکز برای ۲۸۶ هزار نفر از اساتید، دانشجویان و کارکنان واحدهای دانشگاه آزاد استان تهران آماده سازی و برپا شده است و بیش از ۲۰۰ نیروی داوطلب پرستاری به این منظور بسیج شده‌اند.

آشنایی با مراکز واکسیناسیون و پایگاه‌های تجمیعی دانشگاه آزاد اسلامی

بر اساس بخشنامه ابلاغی راه‌اندازی و تجهیز مراکز واکسیناسیون در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هر استان از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و پیگیری‌های خبرنگار گروه استان‌های فت فتو، واحدهای مراکز استان در شهرهای بندرعباس، مشهد، تبریز، شهرکرد، خرم‌آباد، سمنان، زنجان، یاسوج، کرمانشاه و … نیز در حال اجرایی کردن بخشنامه و اقدام برای راه‌اندازی مراکز واکسیناسیون هستند که اخبار آن متعاقبل منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/۴۰۶۲/منبع:آنـــا
? آشنایی با مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی